KazeO

Partner - Chaos Group Games

Kilka słów o CGG

Chaos Group Games to grupa łącząca ludzi, którzy chcą w wolnym czasie podjąć próby stworzenia gier z gatunku vn. Nie jesteśmy ani studiem, ani niesamowitymi profesjonalistami. Można nas uznać za zwykłych ludzi mających chęci do działania. Rezultatem naszej pracy są dwa skończone projekty: „Artysta” oraz „Paranormal Cafe”. Teraz postanowiliśmy zmierzyć się z naszym najnowszym, trzecim pomysłem „Aker Fern”.Zamierzamy wykorzystać zebrane dotąd doświadczenie, aby najnowszy projekt okazał się największym i najlepszym jak dotąd dziełem grupy Chaos.

Dodatkowo, mamy swój kanał discordowy, na który wszystkich zainteresowanych tematyką gier vn, serdecznie zapraszamy. Jeśli posiadasz umiejętności, którymi chciałbyś nas wspomóc oraz spędzić miło czas, to jak najbardziej zapraszamy. Przyjmiemy również z otwartymi ramionami tłumaczy z języka polskiego na angielski, których nam brakuje (niestety).

 

Artysta

Artysta to pierwszy projekt stworzony przez grupę Chaos Group Games. Pierwotnie miał być jedną z historii przedstawionych w ”Paranormal Cafe”, ale ostatecznie, ze względu na to, jak bardzo odbiegał klimatem od pierwotnego projektu, to stał się ostatecznie oddzielnym tworem. Główny nacisk został położony nie tyle na fabułę, co motyw ucieczki. Główny bohater zostaje porwany przez tytułowego Artystę i uwięziony w budynku starego opuszczonego kina. Tylko od naszych decyzji zależy czy dane mu będzie uciec i zachować swoje życie. Gra przewiduje dwa dobre zakończenia. Pełne przejście gry szacowane jest na jakieś 30 minut.

Paranormal Cafe

Historia zawarta w Paranormal Cafe opowiada o Feliksie Wagnerze, młodym człowieku, który w czasie wakacji przyjeżdża do swojego wujostwa w odwiedziny. Jako że jego wuj oraz ciotka prowadzą hotel wraz z tytułową kawiarenką, to szybko zostaje wplątany w prace w tym miejscu. W dodatku, w wyniku decyzji podejmowanych przez gracza dane mu będzie zetknąć się z sytuacjami natury paranormalnej. Gra przewiduje pięć możliwych dobrych zakończeń. Średni szacowany czas potrzebny na ukończenie to 1:5 godziny.

Aker Fern

Historia Jest to trzeci projekt grupy, a zarazem ten nad którym obecnie pracujemy. Mamy tutaj do czynienia z komedią osadzoną w klimacie szkolnym. To, co jednak wyróżnia bohatera na tle jego beztroskiego i obfitującego w poczucie humoru życie, to to, że doskonale pamięta, kim był, za swojego ostatniego życia. Pełna wersja gry będzie zawierała łącznie trzy rozdziały, a także tak zwane, dodatkowe, prawdziwe zakończenie. Ciężko teraz oszacować ile czasu będzie potrzebne na ogranie pełnego projektu, ale jego demo powinno starczyć przynajmniej na półtorej godziny gry.